جمعه، 25 خرداد 1403
پایگاه خبری هفته نامه سیبه » اخبار » پیشنهادی برای گذراندن روزهای کرونایی

پیشنهادی برای گذراندن روزهای کرونایی

2
1445
کد خبر: 12
یکی از بهترین پیشنهاد در شرایط فعلی برای پیشگیری از گسترش ویروس کرونا، حضور هموطنان در منازل است و از جهتی بهترین زمان برای مطالعه کتاب است. برای این‌که بیرون نروید، می‌توانید نسخه الکترونیکی کتاب را از اپلیکیشن‌ها و سایت‌های مطمئن و مجاز خریداری کنید که از نسخه کاغذی آن خیلی ارزان‌تر است و آن را روی گوشی یا رایانه‌تان بخوانید یا نسخه صوتی آن را تهیه کنید، گوشه‌ای روی مبل لم دهید و هندزفری به گوش بزنید و با صدای بهترین صداگذاران، آن را بشنوید. اما اگر باز هم اصرار دارید از روی نسخه کاغذی بخوانید، چند انتشاراتی و پخش کننده کتاب، در این روزها کتاب را برایتان ارسال می‌کنند.
در ادامه 5 عنوان کتاب را برای مطالعه پیشنهاد می‌کنیم:
1. ارتداد/ انتشارات سوره مهر
وحید یامین پور در رمان «ارتداد» به سراغ سیاست رفته و کوشیده یک عاشقانه سیاسی را برای علاقه مندان تدارک ببیند.

در «ارتداد»، داستان از اوج شروع می شود و خواننده از شنیدن خبری شوکه می شود، او ما را به 22 بهمن 57 برده اما نه آن 22 بهمنی که انقلاب پیروز شد! بلکه یک 22 بهمن سیاه و خون آلود ... 22 بهمنی که رنگ و بویی از پیروزی ندارد ... سیاه تر از 17 شهریور.

حالا شنیدن قصه هم جذاب است و هم غیر قابل تصور، در جای جای کتاب خودت را در خیابان های تهران تصور میکنی؛ در شرایطی که هنوز ده روز از جشن عمومی ورود امام به میهن نگذشته، عزادار شده است. مردم تمام امید خود را نابود شده می بینند و شیرینی پیروزی در کام آنها تلخ شده است.

راوی قصه، مرد عاشقی است که عاشقانه های زندگی اش در دل این تاریخ معکوس رقم می‌خورد و حالا در جایی از تاریخ ایستاده که هیچگاه رخ نداده اما به ما نهیب می زند که ممکن بود امروز در جایی شبیه آنجا که او قرار گرفته، ایستاده بودیم.

رمان «ارتداد» که حدود 250 صفحه دارد، در در سه بخش «حیرت»، «ارتداد» و «رجعت» نوشته شده است.
2. گزارش اندوه / انتشارات نیستان
کتاب "گزارش اندوه" اثری است از محمود جوانبخت است.

رمان سیاسی و اجتماعی پیش رو در قالب داستان، به روایت برخی حوادث سیاسی پس از انقلاب که سبب شکل گیری اغتشاشات سال 88 شدند، می‌پردازد. روایتی که با جا به جایی مدام میان سال‌های جنگ و سال 88، زندگی مردی میانسال را که در خانواده‌ای انقلابی رشد کرده، به تصویر می‌کشد. پسر 19 ساله  او در هیاهوی اغتشاشات و شلوغی‌ها در دانشگاه دستگیر شده است.
3. «پس از بیست سال» / انتشارات شهرستان ادب
رمان تاریخی «پس از بیست سال» حاصل چهار سال تلاش محققانه و هنرمندانه «سلمان کدیور» است.

«پس از بیست سال» رمان تاریخی مذهبی با محوریت جریانات به خلافت رسیدن امام علی(ع) تا قیام عاشورا است. اتفاقات جنگ صفین، اشاره به یاران امام علی(ع) از جمله ابوذر و در کنار این مستندات تاریخی، تاروپودی از ماجرایی عاشقانه روایت داستان را دلپذیرتر می سازد.
4.معسومیت / نشر مرکز
داستان «معسومیت» نوشته مصطفی مستور از زبان پسر جوانی به نام مازیار روایت می‌شود. روایت راوی اول‌شخص داستان نیز با زبان محاوره است. این شخصیت که از ابتدا به نویسندگی علاقه داشته به‌دلیل شرایط زندگی‌اش، طلاق پدر و مادر و خلافکار بودن پدرش نمی‌تواند مدرسه را ادامه دهد و از مقطع راهنمایی ترک تحصیل کرده و در یک کارواش مشغول به کار می‌شود.

5.برج سکوت/ انتشارات نیستان
برج سکوت نوشته حمیدرضا منایی است.
این رمان روایت بکر و تکان‌دهنده‌ای از ساختارهای زیستی معتادان؛ بخشی از ضعیف‌ترین و در معرض آسیب‌ترین طبقه‌های اجتماع را روایت می‌کند که از چند منظر قابل‌توجه است. نخستین مسئله نوع مواجهه‌ی راوی با پدیده‌ی اعتیاد است. رمان در این زمینه همانند اثری مستند اما معتقد به قواعد درام داستانی، به درون تمامی ساختارهای زیستی که یک عضو اجتماع را به پدیده‌ی اعتیاد سوق می‌دهد، سرک می‌کشد. از جمع‌های دانشجویی تا طبقه‌های اجتماعی ضعیف اقتصادی و در معرض آسیب که می‌توانند مخاطب این پدیده‌ی شوم باشند، در این نگاه هوشمندانه و ظریف فراموش نشده‌اند و ترکیبی از همه‌ آن‌ها در قالب روایت داستانی بکری پیش چشم مخاطب به صف کشیده می‌شوند.»

نظرات

User Avatar
  • sinjs
  • در تاریخ : 23 اسفند 1398 12:43
بسیار عالی است
  • 0
User Avatar
  • حامد بابایی
  • در تاریخ : 23 اسفند 1398 12:57
sinjs,
مرسی از شما

  • 0

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید